‌‌ ‌ پـــــیـام نــورزاد

‌ ‌ ‌رسانـه‌آموزشــے،کاربردیـ و توسعـ‌ـه کسب و کار (ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی)

‌‌ ‌ پـــــیـام نــورزاد

‌ ‌ ‌رسانـه‌آموزشــے،کاربردیـ و توسعـ‌ـه کسب و کار (ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی)

سلام خوش آمدید
بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

دوشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۹، ۰۷:۴۳ ب.ظ

بک لینک چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟


مهم‌ترین عامل در‌‌ سئو خارجی وب‌سایت، استفاده از بک لینک است.

افرادی که مبتدی و حتی حرفه‌ای هستند باید این نکته را در نظر بگیرند بک لینک گرفتن برای وب‌سایت گاه باعث بهبود رتبه و گاه منجر به افت رنکینگ و حتی جریمه از سوی گوگل شود.

از یک سو گرفتن بک لینک‌های بجا و مناسب می‌تواند منجر به بهبود رتبه سایت شود و از سوی دیگر، گرفتن بک لینک‌های بی‌کیفیت و دارای یک سری ویژگی‌های خاص در دسته سئوی کلاه سیاه جای گرفته و باعث افت رتبه و حتی جریمه سایت از طرف گوگل خواهد شد.

بک لینک چیست؟

لینکی که در یک سایت دیگر با هدف کلیک و هدایت به سایت مدنظر  گذاشته می‌شود. بک لینک‌ها امروزه در سئوی یک سایت تأثیر بسزایی دارند و بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. به عبارتی استفاده از بک لینک‌ها می‌توانند رتبه و جایگاه سایت را در موتورهای جست و جو بالا ببرند.
کیفیت و مرتبط بودن یک بک لینک نسبت به تعداد آن‌ها اهمیت بسیار بیشتری دارد. درواقع بک لینکی که فاقد کیفیت باشد تأثیری در سئوی سایت ندارد و حتی لینک سازی خارجی بدون رعایت قوانین سئو می‌تواند به سئوی سایتتان لطمه وارد کند. از نظر موتورهای جستجو، لینک خارجی به صورت طبیعی و توسط افرادی غیر از مدیران خود سایت ایجاد می‌شوند.

بک لینک

 

انواع بک لینک

همان طور که به آن اشاره شد، بک لینک‌ها می‌توانند به صورت طبیعی و توسط افرادی غیر از مدیر خود سایت ایجاد شوند. در این صورت محتوای صفحه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا دیگران آن را به قدری مفید ببینند که ارزش لینک دادن را داشته باشد و در نتیجه از سایتشان به مطلب ما لینک دهند.
بک لینک‌ها می‌توانند به صورت محاوره‌ای نیز در فضای وب‌سایت‌ها ایجاد شوند. برای مثال یک شخص استدلال حقوقی برای یک مسئله حقوقی در وبلاگ خود می‌نویسد، شخص دیگری نظری مخالف و استدلالی مخالف با وی دارد ولی در مقاله خود به مطلب اول بک لینک می‌دهد، اگر این مطلب بک لینک‌هایی در وب‌سایت‌های دیگر دریافت کند، به سئوی مطلب اول نیز کمک خواهد نمود. چراکه همه این مطالب به یکدیگر مرتبط شده‌اند. بنابراین نوشتن مطالب جنجالی نیز می‌تواند به اخذ لینک خارجی مطلب کمک کند.
اما اگر قصد دارید خودتان برای مطالبتان لینک سازی کنید، باید به فالو بودن یا نوفالو بودن لینک‌ها توجه کنید:

1- بک لینک فالو

با گنجاندن کدهای فالو به کدهای HTML صفحه به خزنده‌های موتورهای جستجو می‌گوییم که یک لینک را دنبال کنند. به این ترتیب ارزش صفحه به ارزش صفحه‌ای که به آن لینک داده‌ شده نیز منتقل خواهد شد. بنابراین بک لینک فالو می‌تواند ارزش سایت مبدأ را به سایت شما منتقل کرده و چنانچه رتبه آن سایت از رتبه سایت شما بهتر باشد باعث بهبود رتبه سایتتان می‌شود.
تمامی لینک‌ها به صورت پیش‌فرض –بدون وارد کردن کد- فالو هستند.

2- بک لینک نوفالو

بک لینک نوفالو کاملاً عکس بک لینک فالو عمل می‌کند و به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که لینک وارد شده را دنبال نکرده و هیچ ارزشی از صفحه را به لینک داده شده منتقل نکنند.
بنابراین همان طور که انتظار می‌رود، با گرفتن لینک خارجی نوفالو از سایت‌های معتبر چیزی از اعتبار آن‌ها به سایت شما اضافه نخواهد شد. با این حال نمی‌توان گفت یک لینک خارجی نوفالو فاقد ارزش است. فرض کنید شما در سایت‌های معتبر اقدام به لینک سازی کنید –حتی اگر این لینک‌ها نوفالو باشند- به این ترتیب در ذهن کاربران به عنوان یک سایت معتبر که ارزش لینک گرفتن از یک سایت معتبر را داشته حک می‌شوید. به علاوه موتورهای جستجو نیز آن را دست کم نخواهند گرفت.
برای افزودن کد نوفالو به یک لینک از کد دستوری rel=”nofollow” استفاده می‌شود. در نتیجه کد لینک به صورت زیر دیده خواهد شد:
<a href=www.example.com rel=”nofollow”>
هم‌چنین اگر قصد دارید بدانید لینک‌هایی که از یک سایت گرفته‌اید فالو هستند یا نوفالو می‌توانید افزونه moz bar را بر روی مرورگر کروم خود نصب کنید.

چگونه بک لینک رایگان بگیریم؟

بسیاری از افراد برای بهبود رتبه سایت خود اقدام به خرید لینک، بنر یا رپورتاژ نویسی در سایت‌های دیگر می‌کنند؛ اما در کنار این‌ها روش‌هایی وجود دارند که بتوانید به صورت کاملاً رایگان در سایت‌های دیگر لینک سازی کنید و از آن‌ها برای سایت خودتان بک لینک بگیرید.

1- گرفتن بک لینک از طریق ثبت‌ نام در فروم‌ ها

فروم‌ها یا انجمن‌های مرتبط با موضوع سایت خودتان را پیدا کنید و در آن‌ها به فعالیت بپردازید. برخی افراد فقط به یک بار ثبت‌نام و درج آدرس سایت خود در پروفایل‌شان کفایت می‌کنند. این دسته افراد فقط در پی ارسال سیگنال به موتورهای جستجو هستند؛ اما شما می‌توانید پا را از این هم فراتر گذاشته و با درج پست‌های آموزشی در رابطه با کسب و کارتان به جذب کاربر اقدام کنید. به این ترتیب با دیگر اعضا به تعامل خواهید داشت. چنانچه قوانین فروم اجازه می‌داد حتی می‌توانید در پست‌هایتان لینک سازی نیز انجام دهید؛ اما این را بدانید که بدون لینک سازی در پست‌ها، با ارائه مطالب مفید به کاربران، آن‌ها را به پروفایل خود می‌کشانید؛ جایی که آدرس وب‌سایتتان دیده می‌شود.

2- گرفتن بک لینک از طریق ثبت‌ نام در دایرکتوری مشاغل

برخی سایت‌ها که با نام دایرکتوری مشاغل یا بانک اطلاعات مشاغل شناخته می‌شوند، فضای مناسبی برای لینک بیلدینگ رایگان به وجود آورده‌اند. هدف این سایت‌ها ثبت‌نام اصناف مختلف در سایت آن‌هاست تا به این وسیله بتوانند به یک مرجع کامل از همه کسب و کارها تبدیل شوند.
شما نیز از این فرصت استفاده کنید و با سرچ عبارت‌هایی مانند «بانک اطلاعات مشاغل» یا «دایرکتوری مشاغل» این گونه سایت‌ها را یافته و اطلاعات سایتتان را در آن‌ها وارد نمایید.

3- گرفتن بک لینک از طریق وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های بک لینک سازی بوده که هنوز هم کاربرد دارد. بسیاری از سایت‌ها، علاوه بر بخش وبلاگ که در سایت خودشان دارند، در وبلاگ‌های رایگان مانند بلاگفا، پرشین بلاگ و ... اقدام به ساخت وبلاگ کرده و پست‌هایشان را با ایجاد تغییراتی، مجدداً منتشر می‌کنند.
به این ترتیب می‌توانند از پست بازنشر شده برای سایتشان بک لینک بگیرند. فقط فراموش نکنید برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری، حتماً تغییراتی در محتوا اعمال نمایید.

4- گرفتن بک لینک از طریق استفاده از سایت‌های آگهی رایگان

سایت‌های آگهی رایگان مثل سایت دیوار، سایت شیپور، نیازمندی‌ها و ... محل مناسبی برای تبلیغ محصولات یا خدماتتان هستند. می‌توانید در هر آگهی فقط یکی از محصولات یا خدماتتان را آگهی کرده و به صفحه مربوطه لینک بدهید.

تأثیر لینک خارجی در سئو

همان طور که اشاره شد، از نظر موتورهای جستجو، لینک‌های خارجی توسط افرادی غیر از خود شما ایجاد شده‌اند و این نشان می‌دهد مطالب سایت شما به قدری ارزشمند بوده که سایت‌های دیگر به آن لینک داده‌اند. بنابراین موتورهای جستجو سایت شما را یک سایت معتبر می‌بینند. به علاوه، وقتی شما از سایت‌های دیگر لینک بگیرید، خزنده‌های موتورهای جستجو با خزیدن آن صفحات به لینک شما می‌رسند و آن گاه در صورت نوفالو نبودن لینک مذکور- از طریق آن به سایت شما راه میابند و صفحات سایت شما را نیز می‌خزند که این نیز در سئو سایت شما بی‌تأثیر نیست. اما فراموش نکنید لینک بیلدینگ قوانینی دارد که در صورت عدم پیروی از آن‌ها ممکن است سایتتان را با مشکلات بزرگی مواجه سازید. در ادامه شما را با این قوانین آشنا خواهیم کرد.

نکات مهم در لینک سازی خارجی

بک لینک خوب ویژگی‌های زیادی دارد. از جمله اینکه:
بک لینک خوب باید توسط وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما داده شود.
وب‌سایتی که تعداد زیادی بک لینک می‌دهد و بک لینک گرفتن از آن راحت باشد از دید سئو کاملاً بی‌ارزش است. این گونه وب‌سایت‌ها اصطلاحاً به مزارع لینک معروف‌اند و فقط با هدف لینک سازی ایجاد شده‌اند.
اگر ماز بار را بر روی کروم خود نصب کنید می‌توانید با چک کردن اسپم اسکور سایت‌ها به سایت‌های بی‌ارزش برای گرفتن لینک خارجی پی ببرید. سایت‌های بی‌ارزش اسپم اسکور بالایی دارند.
بک لینک باید از وب‌سایتی به وب‌سایت شما داده شود که محتوای آن مشابه زمینه محتوایی وب‌سایت شما باشد.
هرچند برخی از سایت‌ها از سایت‌های غیر مرتبط با سایت خود نیز بک لینک می‌گیرند اما اگر این کار را زیاد تکرار کنید، گوگل به شما مشکوک خواهد شد.
لینک‌های درون محتوا ارزش بیشتری برای سئوی سایت دارند.
لینک‌های درون محتوا مثل لینک‌هایی که از یک رپورتاژ می‌گیرید، لینک‌هایی که در یک پست وبلاگ یا یک پست انجمن می‌نویسید و از این دست موارد. در مقابل لینک‌هایی هستند که معمولاً هم از نوع لینک‌های خریداری شده‌اند. سایت‌هایی که اقدام به فروش لینک می‌کنند، بک لینک‌ها را در فضایی مثل فوتر، گوشه‌های پایین فهرست کناری و فضاهای دور از دید قرار می‌دهند که از نظر سئو اهمیت کمتری داشته یا فاقد اهمیت‌اند.
هرچه از مقاله باارزش‌تر و معتبرتری بک لینک بگیرید آن بک لینک از دید سئو ارزشمندتر است.
مسلماً وقتی از یک سایت پربازدید با PA بالا لینک بگیرید، از نظر گوگل یک اعتبار بزرگ برای خود کسب کرده‌اید، نسبت به وقتی که یک وبلاگ ناشناخته با تعداد معدودی خواننده به شما لینک داده باشد. هرچند همان را هم نباید از دست بدهید!
بک لینک‌های dofollow از نظر سئو اهمیت ویژه‌ای دارند.
البته بک لینک‌های nofollow را نباید جز دسته بک لینک‌های بد قلمداد کرد. تنها تفاوت آن‌ها با بک لینک‌های dofollow این است که از نظر سئو فاقد ارزش هستند.

جمع بندی:

در سئو خارجی مهم‌ترین اصل لینک بیلدینگ است که البته با توجه به اینکه به نوعی سئوی کلاه خاکستری به شمار می‌رود در انجام آن باید بسیار محتاط بود تا مشمول جریمه نشوید. در این مقاله تمام آنچه لازم بود برای پرهیز از جریمه و برای کسب بک لینک به صورت رایگان به شما آموزش داده شد. فراموش نکنید همواره حد وسط را نگه‌دارید تا موتورهای جستجو به فعالیت‌هایتان مشکوک نشوند؛ به عبارت دیگر زیادی سئو نکنید، فقط از سایت‌های خیلی معتبر و خوب بک لینک نگیرید، گه گاهی هم لینک سازی در سایت‌های ضعیف می‌تواند به طبیعی بودن سیگنال‌های سایتتان کمک کند.

نظرات (۴)

سلام

من 500 بک لینک گذاشتم تاثیری نداشت😂

سلام

من 500 بک لینک گذاشتم تاثیری نداشت😂

کاربردی بود ممنون

سئو فاکس | آموزش سئو سایت - تعریف سئو چیست [Seofox.ir] - سایت سئو فاکس وبلاگ آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گوگل؛ بینگ - خدمات سئو سئو فاکس SEO حرفه ای وبسایت | سئو سایت توسط سئو فاکس.
سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس تاریخچه سئو از زمان پیدایش موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما سئو سایت برای گوگل و بینگ | ​SEO Definitio
سئو فاکس فعالیت خود در سطح وب را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد. کار ما با طراحی صفحات وب شروع شد و بی خوبی پیش می رفت اما به دلیل نداشتن مشتری باید به فکر چاره ای می بودیم تا با مفهومی به نام سئو آشنا شدیم | احسان اسکندری
آموزش رایگان سئو سایت توسط سئو فاکس؛ یادگیری سئو [Seofox.ir] - آموزش سئو سایت توسط سئو فاکس رایگان و حرفه ای - یادگیری علم سئو حرفه ای و عملی، بهترین سایت اموزش دانش سئو در ایران | Seofox.ir/seo-training - احسان اسکندری
نمونه قرارداد سئو و طراحی سایت از سایت سئو فاکس [Seofox.ir] - داشتن یک قرارداد سئو حرفه ای حرف اول را در گرفتن یک پروژه سئو می زند ما در سئو فاکس این قرارداد را به صورت رایگان در اخیار شما قرار میدهیم
آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست [Seofox.ir] - سئو کلاه خاکستری متشکل از روش های قانونی و غیرقانونی سئو است. با آموزش های سئو فاکس مفهوم سئو به سبک خاکستری را به آسانی دریابید - آموزش سئو گری هت با چک لیست
فایل Robots.txt چیست - آموزش ویرایش فایل ربات - Seofox.ir - Robots exclusion standard مخفف و خلاصه شده Robots.txt گفته می شود فایلی است دستوری برای برقراری ارتباط با خزنده وب - استفاده از Robots در سئو تاثیر گذار است
تعریف موتور جستجو وب چیست؟ بهترین موتورهای جستجو - سئو فاکس
چگالی کلمات کلیدی چیست؟ چگالی کلمات کلیدی در سئو - سئو فاکس - استفاده درست از چگالی کلمات کلیدی در سئو می تواند منجر به بهبود سئو سایت شود اما اگر طبق اصول سئو پیش نروند؛ سایت پنالتی می شود - seofox.ir/keyword-density
مزرعه لینک چیست؟ لینک فارم - آموزش حرفه ای سئو با سئو فاکس - ایجاد مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا از روش های سئو کلاه سیاه است که موتور های جستجوگر با آن مقابله می کنند - seofox.ir/link-farm-and-content-far
خرید بک لینک دائمی [فروش بک لینک قوی] خارجی از سایت سئو فاکس - سئو فاکس به عنوان بهترین فروشنده بک لینک در ایران پکیج های بک لینک خود که تاثیر مثبت بر سئو رتبه گوگل دارند را با قیمت منصفافه میفروشد - seofox.ir/backlink
آنالیز سئو سایت - تست SEO سایت - چکاپ SEO Site توسط سئو فاکس - آموزش آنالیز سئو وب سایت از نظر وضعیت سئو فنی / بررسی سئو Off Page / سئو Technical / سئو On-page - آنالیز سئو سایت به سبک seofox.ir/analyze-seo
پیج رنک گوگل چیست؟ الگوریتم پیج رنک چیست - سئو فاکس - اگر سئو انجام می دهید یا به هر نحوی درگیر موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستید، در مقطعی با موضوع پیج رنک گوگل مواجه خواهید شد - seofox.ir/page-rank
پروپزال سئو سایت - پروپوزال SEO سایت سئو فاکس دات آی آر - تهیه پروپوزال سئو نیاز به خرج مقدار زیادی خلاقیت، زمان و ابتکار عمل دارد البته نباید از یک پروپوزال سئو سایت برای هم پروژه ها استفاده کرد - seofox.ir/proposal/
سئو کلاه سفید چیست؟ آموزش سئو سفید White-hat SEO در سئو فاکس - در دنیای مدرن سئو با تغییرات همه روزه الگوریتم های گوگل نظیر رنک برین چهارچوب صحیح و استاندارد سئو کلاه سفید تنها راه برای پیشرفت است. seofox.ir/white-hat-seo/
بک لینک چیست؟ تاثیر بک لینک بر افزایش سئو سایت - سئو فاکس - بک لینک فارسی شده عبارت Backlink می باشد؛ هنگامی که یک صفحه در وب به صفحه ای دیگر لینک می شود مفهوم بک لینک به میان می آید - seofox.ir/backlink-definition
شرکت سئو چیست؟ سئو فاکس بهترین شرکت سئو در ایران - Seofox.ir - ساده ترین تعریفی که می توان از یک شرکت سئو داشت این است: به گروهی که قابلیت انجام خدمات سئو سایت را داردند شرکت سئو گفته می شود - seofox.ir/seo-company/
گوگل بات چیست؟ نقش گوگل بات در سئو - بهترین آموزش سئو فاکس - گوگل بات چیست؟ GoogleBot به خزنده گوگل گفته می شود که وظیفه شناسایی و ایندکس صفحات وب را بر عهده دارد - seofox.ir/googlebot/
تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس - به مجموعه اقداماتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتورهای جسجتو انجام می شود تکنیک های سئو سایت می گویند - seofox.ir/seo-techniques/
لینک شکسته چیست؟ بروکن لینک در سئو تعریف از Site سئو فاکس - لینک های شکسته عامل پنالتی گوگل و صعود به صفحه آخر گوگل هستند. البته کاملا بستگی به این موضوع دارد تا با چه سطحی به آن نگاه کنید - seofox.ir/broken-link/
تست سرعت سایت از نظر سئو - آموزش مقدماتی علم سئو - سئو فاکس
توضیحات متا چیست؟ درباره سئو متا دیسکریپشن - سئو فاکس - متا دیسکریپشن - به انگلیسی Meta Description بخشی از کدهای HTML سایت است که درباره موضوع صفحه اطلاعاتی را به سرچ انجین نشان می دهد seofox.ir/meta-description/
نرخ کلیک چیست؟ نقش CTR در روند سئو و بهینه سازی - سئو فاکس - تمامی تلاش های سئو اعم از تولید تولید محتوا شده، سئو تکنیکال و لینک بیلدینگ در نهایت باید منجر به افزایش CTR و ورود کاربر به سایت شود - seofox.ir/ctr/
الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ آموزش سئو رایگان و حرفه ای - Fox -
کلمات کلیدی طولانی - آموزش سئو از صفر تا صد - سئو فاکس - کلمات کلیدی طولانی معمولا به عباراتی گفته میشود که به جای در نظر گرفتن یک مفهوم کلی، دقیقا به نیاز کاربر اشاره دارند. seofox.ir/long-tail-keywords/
الگوریتم رنک برین چیست؟ دوره جامع آموزش SEO - سئو فاکس - رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست این الگوریتم در OCTOBER 26TH, 2015 رونمایی شد - seofox.ir/rankbrain/
انکر تکست چیست؟ آموزش سئو - یادگیری سئو مبتدی پیشرفته - Fox - تعریف انکر تکست لیبل لینک یا متن لینک شده که به انگلیسی Anchor Text و فارسی متن لنگر نامیده می شود کلمه لینک شده در تگ هایپر لینک است - seofox.ir/anchor-text/
الگوریتم پاندا گوگل چیست؟ آموزش سئو 2020 - سایت سئو فاکس - اولین به روزرسانی الگوریتم گوگل پاندا (Google Panda) در February 23, 2011 انجام شد و 12٪ از نتایج جستجو جهانی را تحت تأثیر قرار داد - seofox.ir/google-panda/
تگ تایتل چیست؟ عنوان صفحه - آموزش رایگان تکنیک های سئو فاکس - عنوان صفحه معروف به پیج تایتل یکی از مهم ترین فاکتور های Onsite SEO و در عین حال از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل و سئو است - seofox.ir/page-title/
سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال - آموزش SEO با سئو فاکس - برای ساخت یک خانه آجری شما نیاز به ملات کار، پول و نیرو دارید در این مثال ملات حکم Technical SEO را دارد. سئو تکنیکال seofox.ir/technical-seo/
ریدایرکت چیست؟ سئو ریدایرکت - آموزش سئو SEO - سئو فاکس - ریدایرکت به پروسه تغییر مسیر نشانی وب (URL) به یک نشانی دیگر گفته می شود. ریدایرکت روشی است برای تغییر مسیر کاربر و خزنده وب - seofox.ir/redirect/
سفارش سئو سایت - خدمات سئو حرفه ای؛ سئو فاکس دات آی آر - موفقیت در یک استراتژی سئو کاملا بستگی به نحوه انجام آن دارد ما در سئو فاکس خدمات سئو حرفه ای در بستر انواع روش ها را ارائه می دهیم -seofox.ir/order/
سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی - وب سایت آموزش سئو فاکس - 30% از فاکتورهای سئو در داخل سایت هستند مثل تگ تایتل و محتوای اصلی به این اقدامات سئو OnSite گفته می شود - seofox.ir/on-page-seo/
سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو Off Site - آموزش کامل سئو فاکس - پیاده سازی استراتژی سئو خارجی به نسبت سئو داخلی و تکنیکال پیچیده تر است و البته از اهمیت بیشتری نیز برخوردار می باشد - seofox.ir/off-page-seo/
ابزار سئو - بهترین ابزارهای سئو سایت - آموزش تخصصی سئو فاکس - همانند یک کارخانه که بدون ابزار قادر به تولید نیست، سئو یک سایت نیز بدون استفاده از ابزارهای سئو کاری تقریبا غیر ممکن به نظر رسد - seofox.ir/seo-tools/
مشاوره سئو - خدمات مشاوره سئو سایت توسط وب سایت سئو فاکس - سئو سایت می بایست توسط خودشان انجام شود لذا کار به مرحله ای میرسد که نیاز به مشاوره سئو سایت بصورت تخصصی وجود دارد - seofox.ir/seo-consultation/
لینک بیلدینگ چیست؟ متخصص سئو شوید! سئو فاکس دات آی آر - به پروسه ایجاد لینک یا آماده کردن بستری برای دریافت لینک به صورت طبیعی لینک بیلدینگ گفته می شود - seofox.ir/link-building/
برندینگ چیست؟ آموزش سئو از صفر تا صد رایگان - سئو فاکس - برندینگ در عموم با نام برند سازی شناخته می شود که از قدیمی ترین و در عین حال قدرتمند ترین روش های بازاریابی دیجیتال است - seofox.ir/branding/
لوکال سئو چیست؟ آموزش سئو محلی از بخش آموزش SEO سئو فاکس - این روز ها بسیاری از جستجو ها در اینترنت بر اساس به منطقه ی جغرافیایی صورت میگیرد اهمیت لوکال سئو در اینجا مشخص می شود - seofox.ir/local-seo/
قیمت سئو سایت - بهترین سایت خدمات سئو ایران - سئو فاکس - با توجه به اینکه انجام سئو یک امر کاملا رقابتی و سفارشی است قاعدتا قیمت سئو سایت هم حد و مقدار مشخصی ندارد و دستخوش تغییر است - seofox.ir/seo-services-prices/
آموزش سئو وردپرس - یادگیری سئو مبتدی تا پیشرفته - سئو فاکس - در این مقاله به آموزش سئو وردپرس با کمک پلاگین Yoast می پردازیم. برای سئو سایت وردپرس چند افزونه خوب و قدرتمند وجود دارد - seofox.ir/wordpress-seo-plugin/
کتاب سئو | لیست بهترین کتاب های آموزش سئو سایت - سئو فاکس - مطالعه کتاب سئو یکی از بهترین راه های یادگیری سئو می باشد. در این صفحه به معرفی 10 کتاب سئو که ارزش مطالعه دارند می پردازیم - seofox.ir/google-seo-book/
لینک سازی چیست؟ آموزش لینک - آزمایشگاه تخصصی سئو - سئو فاکس - لینک سازی باعث ارسال سیگنال  از سایتی به سایتی دیگر می شود و گوگل پس از مشاهده سیگنال ارزشی را از صفحه لینک دهنده می گیرد - seofox.ir/rules-of-link-building/
تگ H1 چیست؟ دوره جامع آموزش سئو توسط احسان اسکندری سئو فاکس - تگ H1 یکی از مهم ترین تگ ها در سئو است این تگ پس از تگ عنوان به عنوان موثر ترین تگ از نظر گوگل محسوب می شود - seofox.ir/h1/
شروع سئو؛ دوره رایگان آموزش SEO از مبتدی تا پیشرفته سئو فاکس - برای شروع یادگیری سئو داشتن داشتن چند ویژگی شخصیتی الزامیست در غیر این صورت قادر به انجام آن نخواهید بود - seofox.ir/start-seo/
مقالات سئو؛ آموزش سئو SEO کامل و حرفه ای از ۰تا۱۰۰ سئو فاکس - مقالات سئو هنوز هم محبوب ترین روش برای یادگیری سئو و بهینه سازی موتور جستجو هستند در این مطلب قصد معرفی بهترین منابع را داریم - seofox.ir/seo-articels/
جدول تناوبی فاکتورهای سئو - آموزش سئو چیست - سئو فاکس - جدول تناوبی فاکتور های سئو توسط یکی از سایت های پیشگام این حوزه و مورد علاقه من یعنی سرچ انجین لند تهیه شده است - seofox.ir/seo-periodic-table/
پنالتی گوگل چیست؟ پیش نیاز های آموزش سئو - سایت SEO فاکس - به هر گونه تاثیر منفی که باعث کاهش رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو شود Google Penalty گفته می شود - seofox.ir/google-penalty-removal/
آموزش Disavow چیست - آموزش سئو در تهران - سئو فاکس .ir - در این مقاله از وب سایت Seofox.ir مرجع آموزش سئو در ایران قصد داریم تا دباره آموزش Disavow کردن لینک های اسپم صحبت کنیم. - seofox.ir/spam-links-disavow/
بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل - یک سایت آموزش سئو فاکس - یکی از دغدغه های همیشگی مدیران سایت بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل است. اپلیکیشن های اندروید SERP Mojo و JETSEO این امکان را فراهم می کنند - seofox.ir/serpmojo/
الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ مقالات آموزش سئو - سئو فاکس ایران - در حال حاضر الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل می باشد و وظیفه آن مبارزه با خرید و فروش بک لینک است - seofox.ir/google-penguin/
الگوریتم گوگل دنس چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی - سئو فاکس - الگوریتم گوگل دنس یکی از الگوریتم های گوگل است که تقریبا تمامی کسانی که با گوگل سر و کار دارند آن را تجربه کرده اند - seofox.ir/what-is-google-dance/
دامین اتوریتی چیست؟ آموزش سئو سازی سایت با سایت سئو فاکس - با از کار افتادن پیج رنک گوگل دامین اتوریتی به قابل اعتماد ترین متریک ارزش گذاری قدرت سایت تبدیل شده است. seofox.ir/what-is-domain-authority-and-page-authority/
آموزش ثبت سایت در گوگل - معرفی سایت به گوگل به سبک سئو فاکس - ثبت سایت در گوگل ایندکس در این چند ساله تغییراتی داشته است که باعث خنثی شدن بعضی از روش های قدیمی معرفی سایت به گوگل شده است - seofox.ir/add-site-in-google/
تگ و متا تگ های مهم در سئو - آموزش تخصصی SEO وبلاگ سئو فاکس - تگ یکی از اساسی ترین عناصر سئو است. آشنایی با تگ های مهم و موثر بر سئو برای متخصصان این حوزه امری ضروری است - seofox.ir/template/
تاثیر هاست بر سئو - پکیج آموزش سئو حرفه ای - سایت سئو فاکس - وضعیت سرور یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی وضعیت سایت است. در این نوشته به بررسی تاثیر هاست بر سئو می پردازیم - seofox.ir/host/
سئو دامنه - آموزش SEO-معرفی سئو چیست - سئو فاکس دات آی آر - فاکتور های سئو و رتبه بندی گوگل کم نیستند اما برخی از آن ها در دامنه وجود دارند که باید در هنگام ثبت دامنه به آن ها توجه کرد - seofox.ir/domain-seo/
لینک نوفالو چیست؟ دوره کاربردی آموزش سئو توسط سئو فاکس - پیشرفت روز افزودن موتورهای جستجو دنیای سئو را دستخوش تغییراتی می کند که یکی از آنها پدیدار شدن مفهومی به اسم "لینک نوفالو" است - seofox.ir/nofollow-links/
اخبار سئو؛ آشنایی با سئو یا بهینه سازی موتور جستجو؛ سئو فاکس - دنبال کردن اخبار سئو، آپدیت الگوریتم های موتور جستجو و مقالات تازه این حوزه می تواند در یادگیری هر چه بهتر سئو بسیار اثر بخش باشد - seofox.ir/seo-news/
سئو مخفف کلمه انگلیسی Search Engine Optimization سرچ انجین اپتیمایزیشن به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو می باشد - سئو فاکس
تاریخچه سئو از زمان موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو از زمان پیدایش گوگل یعنی سال 1997 به دلیل موفقیت آن میان کاربران اینترنت پر رنگ و پر رنگ تر شد
به هر اقدامی که به طور مستقیم برای بالا بردن رتبه سایت در سئو موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ؛ یاهو، داک داک گو و یا حتی بایدو چینی صورت بگیرد سئو و بهینه سازی سایت گفته می شود.
از سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ بهینه سازی موتورهای جستجو SEO پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بود لذا موتورهای جستجو سئو وب مشکل زیادی با درک، شناسایی و دسته بندی محتوای آنها نداشتند.
از سال ۱۹۹۸ به بعد و با افزایش تعداد سایت ها دایرکتوری ها قادر به پاسخگویی درخواست کاربران نبودند در همان جا بود که ایده ساخت موتور جستجو سئو در ذهن کارآفرینان اینترنت شکل گرفت و دنیای SEO پا به عرصه تکنولوژی گذاشت.
در روزهای ابتدایی وضعیت سئو سایت بسیار ساده تر از الان بود، وبمستران به اهمیت جایگاه در نتایج پی برده بودند در همان هنگام بود که تخصص سئو پدید می‌آمد.
پروسه سئو در موتورهای جستجو ابتدایی بسیار ساده تر از وضعیت فعلی بود به طور مثال در آن زمان فقط کافی بود تا با تکرار یک کلمه سئو در متن وزن آن را بیشتر کنید تا رتبه بهتری بگیرید یا کلیدواژه های خود را در سئو متاتگ کیوردز که الان کار نمیکند قرار دهید.
سرگئی برین و لری پیج، گوگل را در سال ۱۹۹۸ بنیان‌گذاری کردند. گوگل درمیان کاربران اینترنت هواداران بسیاری را به خود جذب کرد دلیل آن نیز طراحی ساده آن بود. عوامل خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه تحلیل لینک) نیز همانند عوامل داخل صفحه (استفاده از کلمه کلیدی به تعداد مناسب، متاتگ‌ها، عنوان‌ها، لینک و ساختار سئو استاندارد) مورد توجه قرار گرفتند تا گوگل را قادر سازند که از نوعی دست‌کاری که در نتایج جستجو دیده می‌شود، که تنها به عوامل داخل صفحه توجه می‌کنند، اجتناب کند.
بعضی از این طرح‌ها یا مزارع لینک در سئو، موجب ایجاد هزاران وب‌سایت برای فروش بک لینک در سئو شدند. با گسترش عمومیت وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجوی پیشرفته در الگوریتم‌های خود تغییراتی در جهت بهبود ایندکس اعمال کردند. گوگل در فوریه ۲۰۱۱، از آپدیت الگوریتم پاندا در سئو خبر داد که وب‌سایت‌هایی را که حاوی محتوای کپی از دیگر وب‌سایت‌ها و منابع بودند را جریمه کند.
در آوریل ۲۰۱۲، گوگل از آپدیت گوگل پنگوئن خبر داد کرد که هدف آن، جریمه کردن وب‌سایت‌هایی بود که از روش‌های غیر استاندارد لینک بیلدینگ جهت افزایش سئو سایت خود استفاده می‌کردند.
در سال 2020 چندین کنگره مهم در آمریکا با حضور مدیران کمپانی بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، تویتر و البته گوگل برگزار شد که در یکی از این کنفرانس ها خانم Lofgren نماینده سنا آمریکا از سوندار پیچای مدیرعامل اجرایی آلفابت سوالاتی پپرسید که پاسخ آنها گویای پیچیدگی‌ سئو می باشد:
موتورهای جستجوی پیشرفته دنیا مانند گوگل، بینگ، یاهو!، داک داک گو و بایدو از خزنده‌های وب جهت پیداکردن صفحات استفاده می‌کنند. دو دایرکتوری عمده یاهو و دی‌موز نیازمند ارسال دستی و بازنگری انسانی هستند. شرکت گوگل، Google Search Console را پیشنهاد می‌دهد که یک فید نقشه سایت XML می‌تواند برای آن ایجاد و به‌ طور رایگان در کنسول Submit شود
به‌منظور جلوگیری از محتوای نامطلوب در ایندکس‌های جستجو، وبمستران می‌توانند به عنکبوت‌ها (به انگلیسی: Spider) دستور بدهند که فایل‌ها یا دایرکتوری‌های خاصی را درون فایل استاندارد robots.txt در دایرکتوری اصلی دامنه، مورد بررسی و خزش (به انگلیسی: Crawl) قرار ندهند. به‌علاوه، یک صفحه می‌تواند صراحتاً از پایگاه داده‌ موتور جستجو خارج شود
درک سئو؛ برای شروع لغت نامه و یا همان مفاهیم اصلی سئو را دریابید
سئو مانند هر دانش دیگری دارای مفاهیم و معانی بیسیک خود است
بستگی به میزان رقابت کلمات کلیدی دارد اما آمار های حاکی از آن است که سئو داخلی سایت حدودا 30% از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را در بر می گیرند لذا پس از سئو خارجی سئو داخلی زمین بازی ما برای موفقیت در سئو است.
سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو فاکس - Seofox.ir
خدمات حرفه ای سئو توسط سئو فاکس
آموزش رایگان سئو سایت توسط سئو فاکس - آموزش سئو سایت توسط سئو فاکس رایگان و حرفه ای - یادگیری علم سئو حرفه ای و عملی، بهترین سایت اموزش دانش سئو در ایران | Seofox.ir/seo-training - احسان اسکندری

Submitted by ehsan on Oct 25, 2021 at 7:24 PM

cPanel License not activated

سئو فاکس | آموزش سئو سایت - تعریف سئو چیست [Seofox.ir] - سایت سئو فاکس وبلاگ آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گوگل؛ بینگ - خدمات سئو سئو فاکس SEO حرفه ای وبسایت | سئو سایت توسط سئو فاکس.
سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس تاریخچه سئو از زمان پیدایش موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما سئو سایت برای گوگل و بینگ | ​SEO Definitio
سئو فاکس فعالیت خود در سطح وب را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد. کار ما با طراحی صفحات وب شروع شد و بی خوبی پیش می رفت اما به دلیل نداشتن مشتری باید به فکر چاره ای می بودیم تا با مفهومی به نام سئو آشنا شدیم | احسان اسکندری
آموزش رایگان سئو سایت توسط سئو فاکس؛ یادگیری سئو [Seofox.ir] - آموزش سئو سایت توسط سئو فاکس رایگان و حرفه ای - یادگیری علم سئو حرفه ای و عملی، بهترین سایت اموزش دانش سئو در ایران | Seofox.ir/seo-training - احسان اسکندری
نمونه قرارداد سئو و طراحی سایت از سایت سئو فاکس [Seofox.ir] - داشتن یک قرارداد سئو حرفه ای حرف اول را در گرفتن یک پروژه سئو می زند ما در سئو فاکس این قرارداد را به صورت رایگان در اخیار شما قرار میدهیم
آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست [Seofox.ir] - سئو کلاه خاکستری متشکل از روش های قانونی و غیرقانونی سئو است. با آموزش های سئو فاکس مفهوم سئو به سبک خاکستری را به آسانی دریابید - آموزش سئو گری هت با چک لیست
فایل Robots.txt چیست - آموزش ویرایش فایل ربات - Seofox.ir - Robots exclusion standard مخفف و خلاصه شده Robots.txt گفته می شود فایلی است دستوری برای برقراری ارتباط با خزنده وب - استفاده از Robots در سئو تاثیر گذار است
تعریف موتور جستجو وب چیست؟ بهترین موتورهای جستجو - سئو فاکس
چگالی کلمات کلیدی چیست؟ چگالی کلمات کلیدی در سئو - سئو فاکس - استفاده درست از چگالی کلمات کلیدی در سئو می تواند منجر به بهبود سئو سایت شود اما اگر طبق اصول سئو پیش نروند؛ سایت پنالتی می شود - seofox.ir/keyword-density
مزرعه لینک چیست؟ لینک فارم - آموزش حرفه ای سئو با سئو فاکس - ایجاد مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا از روش های سئو کلاه سیاه است که موتور های جستجوگر با آن مقابله می کنند - seofox.ir/link-farm-and-content-far
خرید بک لینک دائمی [فروش بک لینک قوی] خارجی از سایت سئو فاکس - سئو فاکس به عنوان بهترین فروشنده بک لینک در ایران پکیج های بک لینک خود که تاثیر مثبت بر سئو رتبه گوگل دارند را با قیمت منصفافه میفروشد - seofox.ir/backlink
آنالیز سئو سایت - تست SEO سایت - چکاپ SEO Site توسط سئو فاکس - آموزش آنالیز سئو وب سایت از نظر وضعیت سئو فنی / بررسی سئو Off Page / سئو Technical / سئو On-page - آنالیز سئو سایت به سبک seofox.ir/analyze-seo
پیج رنک گوگل چیست؟ الگوریتم پیج رنک چیست - سئو فاکس - اگر سئو انجام می دهید یا به هر نحوی درگیر موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستید، در مقطعی با موضوع پیج رنک گوگل مواجه خواهید شد - seofox.ir/page-rank
پروپزال سئو سایت - پروپوزال SEO سایت سئو فاکس دات آی آر - تهیه پروپوزال سئو نیاز به خرج مقدار زیادی خلاقیت، زمان و ابتکار عمل دارد البته نباید از یک پروپوزال سئو سایت برای هم پروژه ها استفاده کرد - seofox.ir/proposal/
سئو کلاه سفید چیست؟ آموزش سئو سفید White-hat SEO در سئو فاکس - در دنیای مدرن سئو با تغییرات همه روزه الگوریتم های گوگل نظیر رنک برین چهارچوب صحیح و استاندارد سئو کلاه سفید تنها راه برای پیشرفت است. seofox.ir/white-hat-seo/
بک لینک چیست؟ تاثیر بک لینک بر افزایش سئو سایت - سئو فاکس - بک لینک فارسی شده عبارت Backlink می باشد؛ هنگامی که یک صفحه در وب به صفحه ای دیگر لینک می شود مفهوم بک لینک به میان می آید - seofox.ir/backlink-definition
شرکت سئو چیست؟ سئو فاکس بهترین شرکت سئو در ایران - Seofox.ir - ساده ترین تعریفی که می توان از یک شرکت سئو داشت این است: به گروهی که قابلیت انجام خدمات سئو سایت را داردند شرکت سئو گفته می شود - seofox.ir/seo-company/
گوگل بات چیست؟ نقش گوگل بات در سئو - بهترین آموزش سئو فاکس - گوگل بات چیست؟ GoogleBot به خزنده گوگل گفته می شود که وظیفه شناسایی و ایندکس صفحات وب را بر عهده دارد - seofox.ir/googlebot/
تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس - به مجموعه اقداماتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتورهای جسجتو انجام می شود تکنیک های سئو سایت می گویند - seofox.ir/seo-techniques/
لینک شکسته چیست؟ بروکن لینک در سئو تعریف از Site سئو فاکس - لینک های شکسته عامل پنالتی گوگل و صعود به صفحه آخر گوگل هستند. البته کاملا بستگی به این موضوع دارد تا با چه سطحی به آن نگاه کنید - seofox.ir/broken-link/
تست سرعت سایت از نظر سئو - آموزش مقدماتی علم سئو - سئو فاکس
توضیحات متا چیست؟ درباره سئو متا دیسکریپشن - سئو فاکس - متا دیسکریپشن - به انگلیسی Meta Description بخشی از کدهای HTML سایت است که درباره موضوع صفحه اطلاعاتی را به سرچ انجین نشان می دهد seofox.ir/meta-description/
نرخ کلیک چیست؟ نقش CTR در روند سئو و بهینه سازی - سئو فاکس - تمامی تلاش های سئو اعم از تولید تولید محتوا شده، سئو تکنیکال و لینک بیلدینگ در نهایت باید منجر به افزایش CTR و ورود کاربر به سایت شود - seofox.ir/ctr/
الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟ آموزش سئو رایگان و حرفه ای - Fox -
کلمات کلیدی طولانی - آموزش سئو از صفر تا صد - سئو فاکس - کلمات کلیدی طولانی معمولا به عباراتی گفته میشود که به جای در نظر گرفتن یک مفهوم کلی، دقیقا به نیاز کاربر اشاره دارند. seofox.ir/long-tail-keywords/
الگوریتم رنک برین چیست؟ دوره جامع آموزش SEO - سئو فاکس - رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست این الگوریتم در OCTOBER 26TH, 2015 رونمایی شد - seofox.ir/rankbrain/
انکر تکست چیست؟ آموزش سئو - یادگیری سئو مبتدی پیشرفته - Fox - تعریف انکر تکست لیبل لینک یا متن لینک شده که به انگلیسی Anchor Text و فارسی متن لنگر نامیده می شود کلمه لینک شده در تگ هایپر لینک است - seofox.ir/anchor-text/
الگوریتم پاندا گوگل چیست؟ آموزش سئو 2020 - سایت سئو فاکس - اولین به روزرسانی الگوریتم گوگل پاندا (Google Panda) در February 23, 2011 انجام شد و 12٪ از نتایج جستجو جهانی را تحت تأثیر قرار داد - seofox.ir/google-panda/
تگ تایتل چیست؟ عنوان صفحه - آموزش رایگان تکنیک های سئو فاکس - عنوان صفحه معروف به پیج تایتل یکی از مهم ترین فاکتور های Onsite SEO و در عین حال از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل و سئو است - seofox.ir/page-title/
سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال - آموزش SEO با سئو فاکس - برای ساخت یک خانه آجری شما نیاز به ملات کار، پول و نیرو دارید در این مثال ملات حکم Technical SEO را دارد. سئو تکنیکال seofox.ir/technical-seo/
ریدایرکت چیست؟ سئو ریدایرکت - آموزش سئو SEO - سئو فاکس - ریدایرکت به پروسه تغییر مسیر نشانی وب (URL) به یک نشانی دیگر گفته می شود. ریدایرکت روشی است برای تغییر مسیر کاربر و خزنده وب - seofox.ir/redirect/
سفارش سئو سایت - خدمات سئو حرفه ای؛ سئو فاکس دات آی آر - موفقیت در یک استراتژی سئو کاملا بستگی به نحوه انجام آن دارد ما در سئو فاکس خدمات سئو حرفه ای در بستر انواع روش ها را ارائه می دهیم -seofox.ir/order/
سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی - وب سایت آموزش سئو فاکس - 30% از فاکتورهای سئو در داخل سایت هستند مثل تگ تایتل و محتوای اصلی به این اقدامات سئو OnSite گفته می شود - seofox.ir/on-page-seo/
سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو Off Site - آموزش کامل سئو فاکس - پیاده سازی استراتژی سئو خارجی به نسبت سئو داخلی و تکنیکال پیچیده تر است و البته از اهمیت بیشتری نیز برخوردار می باشد - seofox.ir/off-page-seo/
ابزار سئو - بهترین ابزارهای سئو سایت - آموزش تخصصی سئو فاکس - همانند یک کارخانه که بدون ابزار قادر به تولید نیست، سئو یک سایت نیز بدون استفاده از ابزارهای سئو کاری تقریبا غیر ممکن به نظر رسد - seofox.ir/seo-tools/
مشاوره سئو - خدمات مشاوره سئو سایت توسط وب سایت سئو فاکس - سئو سایت می بایست توسط خودشان انجام شود لذا کار به مرحله ای میرسد که نیاز به مشاوره سئو سایت بصورت تخصصی وجود دارد - seofox.ir/seo-consultation/
لینک بیلدینگ چیست؟ متخصص سئو شوید! سئو فاکس دات آی آر - به پروسه ایجاد لینک یا آماده کردن بستری برای دریافت لینک به صورت طبیعی لینک بیلدینگ گفته می شود - seofox.ir/link-building/
برندینگ چیست؟ آموزش سئو از صفر تا صد رایگان - سئو فاکس - برندینگ در عموم با نام برند سازی شناخته می شود که از قدیمی ترین و در عین حال قدرتمند ترین روش های بازاریابی دیجیتال است - seofox.ir/branding/
لوکال سئو چیست؟ آموزش سئو محلی از بخش آموزش SEO سئو فاکس - این روز ها بسیاری از جستجو ها در اینترنت بر اساس به منطقه ی جغرافیایی صورت میگیرد اهمیت لوکال سئو در اینجا مشخص می شود - seofox.ir/local-seo/
قیمت سئو سایت - بهترین سایت خدمات سئو ایران - سئو فاکس - با توجه به اینکه انجام سئو یک امر کاملا رقابتی و سفارشی است قاعدتا قیمت سئو سایت هم حد و مقدار مشخصی ندارد و دستخوش تغییر است - seofox.ir/seo-services-prices/
آموزش سئو وردپرس - یادگیری سئو مبتدی تا پیشرفته - سئو فاکس - در این مقاله به آموزش سئو وردپرس با کمک پلاگین Yoast می پردازیم. برای سئو سایت وردپرس چند افزونه خوب و قدرتمند وجود دارد - seofox.ir/wordpress-seo-plugin/
کتاب سئو | لیست بهترین کتاب های آموزش سئو سایت - سئو فاکس - مطالعه کتاب سئو یکی از بهترین راه های یادگیری سئو می باشد. در این صفحه به معرفی 10 کتاب سئو که ارزش مطالعه دارند می پردازیم - seofox.ir/google-seo-book/
لینک سازی چیست؟ آموزش لینک - آزمایشگاه تخصصی سئو - سئو فاکس - لینک سازی باعث ارسال سیگنال  از سایتی به سایتی دیگر می شود و گوگل پس از مشاهده سیگنال ارزشی را از صفحه لینک دهنده می گیرد - seofox.ir/rules-of-link-building/
تگ H1 چیست؟ دوره جامع آموزش سئو توسط احسان اسکندری سئو فاکس - تگ H1 یکی از مهم ترین تگ ها در سئو است این تگ پس از تگ عنوان به عنوان موثر ترین تگ از نظر گوگل محسوب می شود - seofox.ir/h1/
شروع سئو؛ دوره رایگان آموزش SEO از مبتدی تا پیشرفته سئو فاکس - برای شروع یادگیری سئو داشتن داشتن چند ویژگی شخصیتی الزامیست در غیر این صورت قادر به انجام آن نخواهید بود - seofox.ir/start-seo/
مقالات سئو؛ آموزش سئو SEO کامل و حرفه ای از ۰تا۱۰۰ سئو فاکس - مقالات سئو هنوز هم محبوب ترین روش برای یادگیری سئو و بهینه سازی موتور جستجو هستند در این مطلب قصد معرفی بهترین منابع را داریم - seofox.ir/seo-articels/
جدول تناوبی فاکتورهای سئو - آموزش سئو چیست - سئو فاکس - جدول تناوبی فاکتور های سئو توسط یکی از سایت های پیشگام این حوزه و مورد علاقه من یعنی سرچ انجین لند تهیه شده است - seofox.ir/seo-periodic-table/
پنالتی گوگل چیست؟ پیش نیاز های آموزش سئو - سایت SEO فاکس - به هر گونه تاثیر منفی که باعث کاهش رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو شود Google Penalty گفته می شود - seofox.ir/google-penalty-removal/
آموزش Disavow چیست - آموزش سئو در تهران - سئو فاکس .ir - در این مقاله از وب سایت Seofox.ir مرجع آموزش سئو در ایران قصد داریم تا دباره آموزش Disavow کردن لینک های اسپم صحبت کنیم. - seofox.ir/spam-links-disavow/
بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل - یک سایت آموزش سئو فاکس - یکی از دغدغه های همیشگی مدیران سایت بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل است. اپلیکیشن های اندروید SERP Mojo و JETSEO این امکان را فراهم می کنند - seofox.ir/serpmojo/
الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ مقالات آموزش سئو - سئو فاکس ایران - در حال حاضر الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل می باشد و وظیفه آن مبارزه با خرید و فروش بک لینک است - seofox.ir/google-penguin/
الگوریتم گوگل دنس چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی - سئو فاکس - الگوریتم گوگل دنس یکی از الگوریتم های گوگل است که تقریبا تمامی کسانی که با گوگل سر و کار دارند آن را تجربه کرده اند - seofox.ir/what-is-google-dance/
دامین اتوریتی چیست؟ آموزش سئو سازی سایت با سایت سئو فاکس - با از کار افتادن پیج رنک گوگل دامین اتوریتی به قابل اعتماد ترین متریک ارزش گذاری قدرت سایت تبدیل شده است. seofox.ir/what-is-domain-authority-and-page-authority/
آموزش ثبت سایت در گوگل - معرفی سایت به گوگل به سبک سئو فاکس - ثبت سایت در گوگل ایندکس در این چند ساله تغییراتی داشته است که باعث خنثی شدن بعضی از روش های قدیمی معرفی سایت به گوگل شده است - seofox.ir/add-site-in-google/
تگ و متا تگ های مهم در سئو - آموزش تخصصی SEO وبلاگ سئو فاکس - تگ یکی از اساسی ترین عناصر سئو است. آشنایی با تگ های مهم و موثر بر سئو برای متخصصان این حوزه امری ضروری است - seofox.ir/template/
تاثیر هاست بر سئو - پکیج آموزش سئو حرفه ای - سایت سئو فاکس - وضعیت سرور یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی وضعیت سایت است. در این نوشته به بررسی تاثیر هاست بر سئو می پردازیم - seofox.ir/host/
سئو دامنه - آموزش SEO-معرفی سئو چیست - سئو فاکس دات آی آر - فاکتور های سئو و رتبه بندی گوگل کم نیستند اما برخی از آن ها در دامنه وجود دارند که باید در هنگام ثبت دامنه به آن ها توجه کرد - seofox.ir/domain-seo/
لینک نوفالو چیست؟ دوره کاربردی آموزش سئو توسط سئو فاکس - پیشرفت روز افزودن موتورهای جستجو دنیای سئو را دستخوش تغییراتی می کند که یکی از آنها پدیدار شدن مفهومی به اسم "لینک نوفالو" است - seofox.ir/nofollow-links/
اخبار سئو؛ آشنایی با سئو یا بهینه سازی موتور جستجو؛ سئو فاکس - دنبال کردن اخبار سئو، آپدیت الگوریتم های موتور جستجو و مقالات تازه این حوزه می تواند در یادگیری هر چه بهتر سئو بسیار اثر بخش باشد - seofox.ir/seo-news/
سئو مخفف کلمه انگلیسی Search Engine Optimization سرچ انجین اپتیمایزیشن به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو می باشد - سئو فاکس
تاریخچه سئو از زمان موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو از زمان پیدایش گوگل یعنی سال 1997 به دلیل موفقیت آن میان کاربران اینترنت پر رنگ و پر رنگ تر شد
به هر اقدامی که به طور مستقیم برای بالا بردن رتبه سایت در سئو موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ؛ یاهو، داک داک گو و یا حتی بایدو چینی صورت بگیرد سئو و بهینه سازی سایت گفته می شود.
از سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ بهینه سازی موتورهای جستجو SEO پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بود لذا موتورهای جستجو سئو وب مشکل زیادی با درک، شناسایی و دسته بندی محتوای آنها نداشتند.
از سال ۱۹۹۸ به بعد و با افزایش تعداد سایت ها دایرکتوری ها قادر به پاسخگویی درخواست کاربران نبودند در همان جا بود که ایده ساخت موتور جستجو سئو در ذهن کارآفرینان اینترنت شکل گرفت و دنیای SEO پا به عرصه تکنولوژی گذاشت.
در روزهای ابتدایی وضعیت سئو سایت بسیار ساده تر از الان بود، وبمستران به اهمیت جایگاه در نتایج پی برده بودند در همان هنگام بود که تخصص سئو پدید می‌آمد.
پروسه سئو در موتورهای جستجو ابتدایی بسیار ساده تر از وضعیت فعلی بود به طور مثال در آن زمان فقط کافی بود تا با تکرار یک کلمه سئو در متن وزن آن را بیشتر کنید تا رتبه بهتری بگیرید یا کلیدواژه های خود را در سئو متاتگ کیوردز که الان کار نمیکند قرار دهید.
سرگئی برین و لری پیج، گوگل را در سال ۱۹۹۸ بنیان‌گذاری کردند. گوگل درمیان کاربران اینترنت هواداران بسیاری را به خود جذب کرد دلیل آن نیز طراحی ساده آن بود. عوامل خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه تحلیل لینک) نیز همانند عوامل داخل صفحه (استفاده از کلمه کلیدی به تعداد مناسب، متاتگ‌ها، عنوان‌ها، لینک و ساختار سئو استاندارد) مورد توجه قرار گرفتند تا گوگل را قادر سازند که از نوعی دست‌کاری که در نتایج جستجو دیده می‌شود، که تنها به عوامل داخل صفحه توجه می‌کنند، اجتناب کند.
بعضی از این طرح‌ها یا مزارع لینک در سئو، موجب ایجاد هزاران وب‌سایت برای فروش بک لینک در سئو شدند. با گسترش عمومیت وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجوی پیشرفته در الگوریتم‌های خود تغییراتی در جهت بهبود ایندکس اعمال کردند. گوگل در فوریه ۲۰۱۱، از آپدیت الگوریتم پاندا در سئو خبر داد که وب‌سایت‌هایی را که حاوی محتوای کپی از دیگر وب‌سایت‌ها و منابع بودند را جریمه کند.
در آوریل ۲۰۱۲، گوگل از آپدیت گوگل پنگوئن خبر داد کرد که هدف آن، جریمه کردن وب‌سایت‌هایی بود که از روش‌های غیر استاندارد لینک بیلدینگ جهت افزایش سئو سایت خود استفاده می‌کردند.
در سال 2020 چندین کنگره مهم در آمریکا با حضور مدیران کمپانی بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، تویتر و البته گوگل برگزار شد که در یکی از این کنفرانس ها خانم Lofgren نماینده سنا آمریکا از سوندار پیچای مدیرعامل اجرایی آلفابت سوالاتی پپرسید که پاسخ آنها گویای پیچیدگی‌ سئو می باشد:
موتورهای جستجوی پیشرفته دنیا مانند گوگل، بینگ، یاهو!، داک داک گو و بایدو از خزنده‌های وب جهت پیداکردن صفحات استفاده می‌کنند. دو دایرکتوری عمده یاهو و دی‌موز نیازمند ارسال دستی و بازنگری انسانی هستند. شرکت گوگل، Google Search Console را پیشنهاد می‌دهد که یک فید نقشه سایت XML می‌تواند برای آن ایجاد و به‌ طور رایگان در کنسول Submit شود
به‌منظور جلوگیری از محتوای نامطلوب در ایندکس‌های جستجو، وبمستران می‌توانند به عنکبوت‌ها (به انگلیسی: Spider) دستور بدهند که فایل‌ها یا دایرکتوری‌های خاصی را درون فایل استاندارد robots.txt در دایرکتوری اصلی دامنه، مورد بررسی و خزش (به انگلیسی: Crawl) قرار ندهند. به‌علاوه، یک صفحه می‌تواند صراحتاً از پایگاه داده‌ موتور جستجو خارج شود
درک سئو؛ برای شروع لغت نامه و یا همان مفاهیم اصلی سئو را دریابید
سئو مانند هر دانش دیگری دارای مفاهیم و معانی بیسیک خود است
بستگی به میزان رقابت کلمات کلیدی دارد اما آمار های حاکی از آن است که سئو داخلی سایت حدودا 30% از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را در بر می گیرند لذا پس از سئو خارجی سئو داخلی زمین بازی ما برای موفقیت در سئو است.
سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو فاکس - Seofox.ir
خدمات حرفه ای سئو توسط سئو فاکس
آموزش رایگان سئو سایت توسط سئو فاکس - آموزش سئو سایت توسط سئو فاکس رایگان و حرفه ای - یادگیری علم سئو حرفه ای و عملی، بهترین سایت اموزش دانش سئو در ایران | Seofox.ir/seo-training - احسان اسکندری

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
‌‌                ‌  پـــــیـام نــورزاد

☆ رســانـه تـخــصصیــے پـــیـامـ نــورزاد ☆
ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی فارابی اس‌ام‌اس
‌ آموزش تولــــــید محتوا
‌ ‌ آموزش ساخت تیزر
آموزش ساخت و تولید کلیپ و عکس نوشته
آموزش جذب حداکثری مخاطب هدف به کسب و کار
‌ آموزش بازاریابی و تبلیغات آنلاین و مارکتینگ
‌ ‌ برنامه نویسی اندروید
...و هزاران آموزش و فعالیت های هدفمند دیگر..!

لطفا با من در ارتباط باشید؛نظرات شما انگیزه بیشتری برای آموزش ها و فعالیت های هـدفمند و کاربردی میکنـ‌هـ

آخرین نظرات
نویسندگان